Home Polish Polish — mix Wypadek podczas meczu. Dziesiątki rannych!

Wypadek podczas meczu. Dziesiątki rannych!

238
0
SHARE

Chwile grozy podczas meczu Amiens z Lille w 8. kolejce Ligue 1. W wyniku zawalenia się barierki rannych zostało co najmniej 29 osób, w tym trzy ciężko. Do dramatu doszło 15 minut po rozpoczęciu spotkania. Mecz został przerwany. Służby medyczne od razu udzieliły pomocy…
Chwile grozy podczas meczu Amiens z Lille w 8. kolejce Ligue 1. W wyniku zawalenia się barierki rannych zostało co najmniej 29 osób, w tym trzy ciężko. Do dramatu doszło 15 minut po rozpoczęciu spotkania. Mecz został przerwany. Służby medyczne od razu udzieliły pomocy poszkodowanym. Na razie nie wiadomo, kiedy mecz zostanie wznowiony.
Do groźnego incydentu doszło po ok. 15 minutach od rozpoczęcia spotkania w Amiens. Wówczas bramkę na 1-0 dla gości uzyskał Fode Ballo-Toure, a kibice Lille w geście radości pobiegli do przedniej części sektora, napierając na barierę. Ta nie wytrzymała i wiele osób spadło z trybuny o wysokości ok. 1,7 m.
Większość z nich o własnych siłach wróciła na swoje miejsca, ale niewielka grupa osób została poważniej ranna. Doszło do obrażeń kończyn i klatki piersiowej, niektórzy zostali wyniesieni ze stadionu na noszach.
Służby medyczne od razu udzieliły pomocy poszkodowanym. Ok. godziny 21.05 klub gospodarzy poinformował na Twitterze, że stadion jest ewakuowany, ale wszystko odbywa się spokojnie i bez paniki. Na razie nie wiadomo, kiedy mecz zostanie wznowiony.