Home Ukraine Україна — українською Порошенко підписав закон "маски-шоу стоп!" про відеофіксацію обшуків

Порошенко підписав закон "маски-шоу стоп!" про відеофіксацію обшуків

210
0
SHARE

Закон повинен захистити підприємців від рейдерства.
Закон повинен захистити підприємців від рейдерства.
Закон передбачає введення обов’язкової відеофіксації обшуків та розгляду клопотань слідчим суддею
© Facebook/Валерій Калниш
Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений раніше парламентом закон “Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при здійсненні досудового розслідування”, який називають законом “маски-шоу стоп!”, та який повинен захистити підприємців від тиску силовиків.
“Як відразу ж у нашому середовищі? Дуже просто: про заборону маски-шоу. Ми тоді використовували з вами таку термінологію і ми з вами це (розробили і прийняли закон) зробили. І я хотів би сьогодні у вашій присутності в цей урочистий момент підписати цей історичний документ”, – сказав Порошенко під час діалогу бізнесу і влади в п’ятницю в Києві і підписав закон.
Читайте також: ГПУ обшукала дім ще одного агента НАБУ, причетного до справи ДМС
Нагадаємо, закон “Про внесення змін в деякі законодавчі акти щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при здійсненні досудового розслідування” (№7275), прийнятий Верховною Радою 16 листопада, визначає відеофіксацію невід’ємною частиною проведення обшуків.
Згідно з текстом законопроекту, оприлюдненим на парламентському сайті, документ передбачає право заявника отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо його заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення, а також встановлює обов’язок слідчого, прокурора надати такий витяг через 24 години з моменту внесення даних про правопорушення.

Continue reading...