Home Polish Polish — mix Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w środę

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w środę

301
0
SHARE

Pierwsza miesięcznica smoleńska po rekonstrukcji rządu, nowe ekspertyzy w sprawie teczki TW “Bolek”, debata o ustawie aborcyjnej oraz awaryjne lądowanie samolotu w Warszawie. To najważniejsze wydarzenia
1 Miesięcznica smoleńska. – Chwała tym, którzy walczyli o prawdę. Na czele z Antonim Macierewiczem – powiedział Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim. Zdymisjonowany szef MON usłyszał owacje i gromkie brawa stojąc głęboko w tłumie.
2 Instytut Pamięci Narodowej pokazał opinię w sprawie podrobienia podpisu Lecha Wałęsy w aktach z teczki TW “Bolek”. Dokument, który jest odpowiedzią na zarzuty obrońców byłego prezydenta, można oglądać na stronach IPN.
3 Po świąteczno-noworocznej przerwie wróciły obrady Sejmu. Posłowie dyskutowali dziś o projekcie liberalizującym dostęp do aborcji. Choć frekwencja na sali obrad nie dopisała, padło wiele mocnych słów.
4 Wieczorem na Okęciu awaryjnie lądował samolot z Krakowa. W maszynie nie wysunęło się przednie podwozie. Żadnemu pasażerowi nic się nie stało, ale lotnisko do końca dnia pozostawało zamknięte.

Continue reading...