http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/serce-dla-dzieci/dzieki-wam-mateusz-bedzie-zdrowszy/z22563r
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/serce-dla-dzieci/dzieki-wam-mateusz-bedzie-zdrowszy/z22563r
Drogowcy informują, że prace będą prowadzone w dwóch etapach, ale zawsze przy zajęciu połowy szerokości jezdni. To problem przede wszystkim dla kierowców, trochę łatwiej mogą to znieść pasażerowie autobusów, bo dla komunikacji miejskiej na czas robót wprowadzono dodatkowy buspas na ul. Kontenerowej i łącznicy wjazdowej od strony bazy kontenerowej w kierunku ul. Unruga.
Remont jest koniecznością, bo dylatacje, czyli szczeliny estakady, w tym miejscu są w tak fatalnym stanie, że dalsze z nich korzystanie mogło być niebezpieczne. Niestety, to nie koniec złych informacji, bo do naprawy nadaje się kolejnych 17 dylatacji obiektu. Jeszcze w tym roku planowane są kolejne prace. Czy możemy się spodziewać paraliżu estakady podczas sezonu?
– Niestety nie można przeprowadzić remontu kilku za jednym razem ponieważ spowodowałoby to poważne utrudnienia w ruchu. W okresie letnim i największych imprez takich jak festiwal Open’er i pokazy lotnicze Gdynia Aerobaltic nie planujemy remontów dylatacji – mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. – W tym roku mamy w planach jeszcze jeden taki remont, ale chcemy go przeprowadzić po wakacjach. Oczywiście wszystko zależy od stanu obiektu, jeśli okaże się jednak, że prace ze względów bezpieczeństwa trzeba będzie wykonać natychmiast to niestety będzie to priorytet, ale mamy nadzieję, że taki scenariusz się nie ziści.
Koszt obecnego remontu to 155 tys. zł.
Zobacz także:
Estakada otwarta szybciej!
Nowa prędkość w tunelu pod Martwą Wisłą

Continue reading...