Home Polish Polish — mix "Rzeczpospolita": Warszawska giełda walczy o Tel Awiw

"Rzeczpospolita": Warszawska giełda walczy o Tel Awiw

45
0
SHARE

“Rzeczpospolita”: Warszawska giełda walczy o Tel Awiw – RMF24.pl – W walce o izraelski parkiet GPW zetrze się z giełdami z Londynu, Toronto i Singapuru -donosi wtorkowa “Rzeczpospolita”. Według jej informacji, napięcie polityczne na linii Polska-Izrael
“GPW dostała zaproszenie do udziału w przetargu na pakiet kontrolny głównej giełdy izraelskiej – 72 proc. akcji wystawiły duże instytucje finansowe będące akcjonariuszami telawiwskiego parkietu” – czytamy w komunikacie.
“Rzeczpospolita” zaznacza, że telawiwskie parkiet “znany jest jako miejsce finansowania bardziej ryzykownych inwestycji, w tym innowacji i startupów”.
“Potencjalna wartość transakcji to co najmniej 490 mln zł, a w finansowaniu tej operacji GPW może pomóc Polski Fundusz Rozwoju”- wynika z informacji gazety.
TASE spodziewa się zainteresowania ze strony wiodących giełd światowych, co znacząco wzmocni pozycję konkurencyjną izraelskiej giełdy na całym świecie. Doprowadzi również do nawiązania międzynarodowej współpracy i przyciągnie zagranicznych inwestorów.

Continue reading...