Home Polish — mix Barcelona dała koncert w finale Pucharu Króla. Rozgromiła Sevillę i po raz...

Barcelona dała koncert w finale Pucharu Króla. Rozgromiła Sevillę i po raz 30. zdobyła trofeum

285
0
SHARE

Piłkarze Barcelony po raz czwarty z rzędu, a 30. w ogóle, zdobyli Puchar Hiszpanii. W sobotnim finale na Wanda Metropolitano w Madrycie rozgromili Sevillę 5:0. “Duma Katalonii” jest najbardziej utytułowanym klubem w historii tych rozgrywek. – Ligi zagraniczne – najnowsze wyniki i relacje ze stadionów. Serie A, Premier League, La Liga, Ligue 1, Bundesliga.
Barcelona, która jest także o krok od zapewnienia sobie mistrzostwa kraju, była w sobotę zdecydowanie lepsza od słabo spisującej się ostatnio Sevilli. Bramki zdobyli Urugwajczyk Luis Suarez (14. i 40.), Argentyńczyk Lionel Messi (31.), Andres Iniesta (52) oraz Philippe Coutinho (69. z rzutu karnego).
>>>Sevilla – Barcelona 0:5. Zobacz gole
Finał Copa del Rey odbył się na tej arenie po raz pierwszy w historii. Dopiero od początku tego sezonu na Wanda Metropolitano na co dzień grają piłkarze Atletico Madryt. Wcześniej ich “domem” był obiekt Vicente Calderon, na którym finał odbył się m.in. w poprzedniej edycji. Wówczas Barcelona pokonała Alaves 3:1.
Barcelona zdobyła Puchar Hiszpanii najwięcej razy ze wszystkich drużyn. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Athletic Bilbao – 23, a trzeci jest Real Madryt – 19.