Home Polish Polish — mix Nadciągają burze. IMGW podaje prognozę zagrożeń dla większej liczby województw

Nadciągają burze. IMGW podaje prognozę zagrożeń dla większej liczby województw [POGODA]

280
0
SHARE

Pogoda w poniedziałek będzie w wielu regionach mało przyjemna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o burzach, które mogą w poniedziałek od rana występować w co najmniej dziesięciu województwach.
Pogoda w poniedziałek będzie w większości województw wiązała się z wyładowaniami atmosferycznymi.
Ostrzeżenia, które według zapowiedzi IMGW mogą zacząć obowiązywać o godz. 7 .30, dotyczą województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Będą to ostrzeżenia I stopnia związane z burzami.
Burze mogą wystąpić również na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim.
IMGW przewiduje, że podczas burz może spaść od 15 do 25 milimetrów deszczu, wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 70 kilometrów na godzinę.
Według synoptyków temperatura w ciągu dnia wynosić będzie od ok. 19 stopni Celsjusza na północy, do 24-26 stopni na południu kraju. Chłodniej nad morzem – ok. 14-17 stopni. CZYTAJ WIĘCEJ>>> Gdzie jest burza?
Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza – a dokładnie gdzie dochodzi do wyładowań – można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.
Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>
Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>
Zobacz interaktywną mapę burzową >>> Jak zachować się w czasie burzy?
Burzę najlepiej jest przeczekać w budynku lub w samochodzie, jeśli jesteśmy w trakcie podróży. W trakcie wyładowań należy unikać otwartych przestrzeni, nie wolno kłaść się na ziemi lub chować pod drzewami i słupami elektrycznymi. Najlepiej jest kucnąć w zagłębieniu terenu i przeczekać wyładowania. Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?
Taki komunikat opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie “niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia”. Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia?
Takie ostrzeżenie IMGW przewiduje wystąpienie “niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia”. Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego stopnia?
Jest to najwyższy stopień ostrzeżenia, który przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.
Jeśli jeszcze nie rozliczyłeś PIT-u, lepiej się pośpiesz. Termin mija 30 kwietnia w poniedziałek będzie w większości województw wiązała się z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzeżenia, które według zapowiedzi IMGW mogą zacząć obowiązywać o godz. .30, dotyczą województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Będą to ostrzeżenia I stopnia związane z burzami. mogą wystąpić również na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim. IMGW przewiduje, że podczas burz może spaść od 15 do 25 milimetrów deszczu, wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Według synoptyków temperatura w ciągu dnia wynosić będzie od ok. 19 stopni Celsjusza na północy, do 24-26 stopni na południu kraju. Chłodniej nad morzem – ok. 14-17 stopni. Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza – a dokładnie gdzie dochodzi do wyładowań – można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas. Burzę najlepiej jest przeczekać w budynku lub w samochodzie, jeśli jesteśmy w trakcie podróży. W trakcie wyładowań należy unikać otwartych przestrzeni, nie wolno kłaść się na ziemi lub chować pod drzewami i słupami elektrycznymi. Najlepiej jest kucnąć w zagłębieniu terenu i przeczekać wyładowania. Taki komunikat opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie “niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia”. Takie ostrzeżenie IMGW przewiduje wystąpienie “niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia”. Jest to najwyższy stopień ostrzeżenia, który przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Continue reading...