Home Polish Polish — mix Tusk tweetuje o 3 maja. Wrzucił zdjęcie sprzed 36 lat

Tusk tweetuje o 3 maja. Wrzucił zdjęcie sprzed 36 lat

164
0
SHARE

Przy okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Donald Tusk opublikował swoje zdjęcie sprzed 36 lat. Brał wówczas udział w demonstracji w Gdańsku.
“Majowa demonstracja w Gdańsku w 1982 r. W końcu zawsze chodzi o to samo: wolność, demokrację, rządy prawa” – napisał na Twitterze Tusk, publikując jednocześnie swoje zdjęcie, na którym ma zaledwie 25 lat. Uwagę zwraca przede wszystkim burza loków na głowie byłego premiera.
Zdjęciem sprzed lat polityk pochwalił się także na Instagramie. “Świętując Święto Konstytucji 3 Maja w Polsce pamiętamy, że jest to także Światowy Dzień Wolności Prasy. Związek jest oczywisty. Konstytucje są napisane w celu zagwarantowania wolności słowa. Aby podkreślić te dwie rzeczy, moi przyjaciele dali mi to zdjęcie. Pokazuje moment, w którym otrzymaliśmy od drukarek pierwsze egzemplarze niezależnej gazety “Samorządność”. W Gdańsku w 1981 r. Podczas rewolucji Solidarności” – napisał Tusk.
Przewodniczący Rady Europejskiej kolejny rok z rzędu przy okazji 3 maja wrzuca komentarz z nawiązaniem do rządów PiS w Polsce. “3MAJ-MY SIĘ KONSTYTUCJI!” – tak napisał w 2017 r.
W jednym z ostatnich wywiadów Tusk zapowiedział, że na razie na emeryturę na pewno się nie wybiera. Skrytykował też politykę rządu PiS. – Sytuacja jest dzisiaj bardzo skomplikowana, a powodują ją wydarzenia wewnętrzne i działania obecnej władzy. Stan państwa w kontekście prawa, szanowania konstytucji, niezależności sądownictwa każe mi myśleć o Polsce 24 godziny na dobę – mówił w TVN.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

Continue reading...