Home Polish Polish — mix Wielkie piłkarskie święto. Dziś finał mundialu w Rosji!

Wielkie piłkarskie święto. Dziś finał mundialu w Rosji!

212
0

Wielkie piłkarskie święto. Dziś finał mundialu w Rosji! – RMF24.pl – O godz. 17:00 czasu polskiego na moskiewskich Łużnikach odbędzie się najważniejszy międzypaństwowy mecz piłkarski od 2014 roku, kiedy w finale mistrzostw świata w Brazylii Niemcy
W stolicy Rosji faworytami wydają się “Trójkolorowi”, zwłaszcza że rywale musieli wziąć udział w dogrywce w spotkaniach z Danią, Rosją i Anglią. Francuzi w fazie pucharowej pokonali z kolei Argentynę, Urugwaj i Belgię za każdym razem w ciągu 90 minut. Zespół z Bałkanów pokazał jednak, że jest dobrze przygotowany fizycznie i rozegrane dodatkowe minuty mogą wcale nie wpłynąć na formę podopiecznych Zlatko Dalica. – podkreślił Ivan Perisic, bohater półfinału z Anglią, w którym zdobył bramkę i zaliczył asystę. Oba zespoły łączy fakt, że swój najlepszy wynik w historii MŚ osiągnęły na tym samym mundialu – w 1998 roku we Francji. “Trójkolorowi” sięgnęli wówczas po tytuł, a Chorwaci, którzy przegrali z gospodarzami 1:2 w półfinale, ostatecznie zajęli trzecie miejsce. – powiedział francuski napastnik Antoine Griezmann. Chorwacja ma szansę na pierwszy w historii tytuł i może zostać dziewiątym triumfatorem mistrzostw świata. (ph)