Home Polish Polish — mix Kolumbia: Ewakuacja 20 tysięcy osób z powodu ulewnych deszczy

Kolumbia: Ewakuacja 20 tysięcy osób z powodu ulewnych deszczy

169
0
SHARE

Kolumbia: Ewakuacja 20 tysięcy osób z powodu ulewnych deszczy – Z powodu ulewnych deszczy i obaw przed zejściem lawin błotnych ewakuowano w niedzielę z Mocoa w Kolumbii co najmniej 20 tysięcy osób – podało EFE w poniedziałek. Na zagrożony teren udał się minister budownictwa mieszkaniowego i
Z powodu ulewnych deszczy i obaw przed zejściem lawin błotnych ewakuowano w niedzielę z Mocoa w Kolumbii co najmniej 20 tysięcy osób – podało EFE w poniedziałek. Na zagrożony teren udał się minister budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji Jonathan Malagon Gonzalez.
Zdjęcie
Kolumbia, zdj. ilustracyjne / AA/ABACA / East News
Burmistrz miasta Jose Antonio Castro powiedział w wywiadzie dla El Espectador, że co najmniej 100 domów jest uszkodzonych. W obecnej chwili nie ma ofiar w ludziach, nie ma rannych ani zaginionych.
Jak dotąd poinformowano, iż pięć dzielnic ucierpiało najbardziej.
Uszkodzeniu uległy sieci wodociągowe i most odbudowany po ubiegłorocznej lawinie błotnej.
Prezydent kraju Ivan Duque Marquez powiedział w okolicznościowym wystąpieniu: “Pozostajemy na czele tej sytuacji i mamy nadzieję natychmiast przeciwdziałać powstałym szkodom”.
W Mocoa, mieście położonym na południu kraju, w marcu 2017 r. doszło do zejścia tragicznej w skutkach lawiny błotnej, w wyniku czego zginęło 335 osób, a 400 zostało rannych.
Natomiast w kwietniu bieżącego roku ponad 22 tys. osób ucierpiało w wyniku lawin błotnych spowodowanych intensywnymi deszczami. Lawiny błotne zeszły na domy, szkoły, mosty i pojazdy.

Continue reading...