Home Polish Polish — mix Sofia Ennaoui wywalczyła srebro. To już dziesiąty medal Polaków w Berlinie

Sofia Ennaoui wywalczyła srebro. To już dziesiąty medal Polaków w Berlinie

281
0

Biegaczka Sofia Ennaoui zajęła drugie miejsce na dystansie 1500 metrów i zapewniła Polsce dziesiąty już medal na Mistrzostwach Europy w Berlinie.
Reprezentantka Polski w biegu na 1500 metrów uzyskała czas 4.03,08. Wyprzedziła ją jedynie Brytyjka Laura Muir (4.02,32). Na trzecim stopniu podium uplasowała się kolejna reprezentantka Wielkiej Brytanii Laura Weightman (4.03,75). W wyścigu wzięła udział jeszcze druga Polka, Angelika Cichocka. Niestety na metę dobiegła jako ostatnia (4.10,93).
Wyczyn Ennaoui dał Polakom już dziesiąty medal na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie. Biało-Czerwoni zdobyli sześć złotych i cztery srebrne medale. Dla 23-letniej Sofii był to pierwszy medal międzynarodowej imprezy na otwartym stadionie.