Na trasie Grabowno Wielkie – Twardogóra (Dolnośląskie) wykoleiła się w piątek lokomotywa pociągu PKP Intercity z Wrocławia do Gdyni. Żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Na trasie wstrzymany został ruch pociągów, wprowadzono zastępczą kom
Jak poinformował rzecznik Prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec, lokomotywa pociągu pasażerskiego wykoleiła się po godzinie 17.40 na trasie Grabówno Wielkie – Twardogóra Sycowska. Był to pociąg PKP Intercity relacji Wrocław Główny – Gdynia Główna. Żaden z wagonów pociągu nie wypadł z szyn. Siemieniec przekazał, że pociąg w tym czasie jechał ok 20 km/h i żadnemu z pasażerów nic się nie stało.
Na miejscu organizowana jest dalsza podróż dla pasażerów. “Z uwagi na to, że jest to szlak jednotorowy, wstrzymany został ruch pociągów. Przewoźnicy wprowadzają zastępczą komunikację autobusową. Część pociągów pasażerskich pojedzie drogą zmienioną przez Kluczbork i Oleśnicę” – poinformował rzecznik.
Jak dodał, pasażerowie są informowani o zmianach na stacjach i przystankach. Na miejsce jedzie pociąg techniczny do ustawiania taboru na torach. Przyczyny wykolejenia lokomotywy będzie wyjaśniać specjalna komisja.

Continue reading...