Home Polish Polish — mix Co się stało z Polakami na tym mundialu?! Kolejna porażka biało-czerownych

Co się stało z Polakami na tym mundialu?! Kolejna porażka biało-czerownych

329
0

Jaki był wynik meczu Polska – Francja na siatkarskich mistrzostwach świata organizowanych w Bułgarii i we Włoszech? Reprezentacja biało-czerwonych nie popisała się w meczu z Argentyną. Jak było z Trójkolorowymi?
W sobotę Polska starła się z Francją na siatkarskich mistrzostwach świata. • Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta redakcja naTemat 22 września 2018 P o dramatycznej porażce z Argentyną kibice pokładali wielkie nadzieje w polskiej reprezentacji w starciu z francuskimi siatkarzami. Niestety, biało-czerwoni nie podołali przeciwnej drużynie. Trójkolorowi rozłożyli nas na łopatki i tylko przez moment widzieliśmy jakiekolwiek światełko w tunelu. Ostatnia szansa na dalszą grę w siatkarskim mundialu w niedzielę.
Pierwszy set zakończył się zwycięstwem dla Francuzów 15:25. Kluczem do wygranej Francji był Earvin N’Gapeth. Polacy wzięli się w garść w drugim secie. Widać to było zwłaszcza po wejściu na boisko Michała Kubiaka. Na początku reprezentacje szły łeb w łeb z punktami.
Przewagę w jakości gry można było potem zauważyć po stronie Francuzów, którzy kontrolowali wynik i potrafili zdobywać punkty seryjnie. Earvin N’Gapeth był znów niemal bezbłędny. Wynik: 18:25 dla Trójkolorowych. Na trybunach pięknie. Na boisku mniej atrakcyjnie vs 12:16 w secie 2. Ducha nie gaśmy. pic.twitter.com/nE1nvHipv2 — POLSKA SIATKÓWKA (@PolskaSiatkowka) September 22,2018 W trzecim secie Polacy również byli gorsi w każdym elemencie gry. Francuzi szczególnie dobrze radzili sobie w przyjęciach. Jednak nasza reprezentacja wreszcie zaczęła grać na serio. Do samego końca spotkanie było bardzo wyrównane. I wygraliśmy 25:23. Może to jeszcze nie, ale nabieramy rozpędu. vs 16:13 w secie 3. pic.twitter.com/f0XdNkPmqQ — POLSKA SIATKÓWKA (@PolskaSiatkowka) September 22,2018 W czwartym secie siatkarze przywrócili kibicom nadzieję. Niestety nie udało się i Francuzi pokonali nas aż siedmioma punktami. Polska – Francja 1:3 (15:25,18:25,25:23,18:25)
Był to drugi mecz podopiecznych Vitala Heynena w drugiej fazie grupowej siatkarskiego mundialu, który rozgrywany jest w tym roku w halach Bułgarii i Włoch. W pierwszym spotkaniu tej części mistrzostw świata Polacy zaskakująco przegrali z Argentyną po słabym meczu.
W niedzielę biało-czerwonych czeka jeszcze spotkanie z reprezentacją Serbii. Do ścisłego finału wchodzą zwycięscy czterech grup i dwie drużyny z największą liczbą punktów, które znalazły się na miejscach drugich. Polacy wciąż mają szansę znaleźć się w tym gronie, ale jutro muszą wygrać.