Home Polish — mix Ekstraklasa: Adam Buksa bohaterem meczu z Wisłą. Strzelił dwa gole liderowi

Ekstraklasa: Adam Buksa bohaterem meczu z Wisłą. Strzelił dwa gole liderowi

215
0

W meczu rozpoczynającym 9. kolejkę ekstraklasy przedostatnia w tabeli Pogoń Szczecin pokonała u siebie Wisłę Kraków 2:1. Bohaterem spotkania został Adam Buksa, który po wyleczeniu kontuzji wrócił do składu Portowców i strzelił oba gole liderowi. – Ekstraklasa – najnowsze wyniki i relacje ze stadionów.
Godzinę przed meczem przez Szczecin przeszła wichura, po której zaczął padać deszcz. Łamiące się drzewa i drastycznie spadająca z minuty na minutę temperatura skutecznie odstraszyły kibiców do przybycia na stadion.
Ci, którzy zjawili się na trybunach zapewne nie żałowali, bo tak dobrze Pogoń jeszcze w tym sezonie nie zagrała. Szybko, zdecydowanie, agresywnie i z polotem. Przez większość spotkania gospodarze zdominowali wiślaków.
Wprawdzie na początku goście postraszyli akcjami Zdenka Ondraska i Dawida Korta, ale to gospodarze grali szybko i walecznie. Na bramkę Wisły ciągnął atak za atakiem.
W 12. minucie kolejną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Kamil Drygas. Jego strzał został zablokowany, co przyniosło gospodarzom serię rzutów rożnych. Dwie minuty później centra z rogu Ricardo Nunesa leciała wprost na Mateusza Lisa, ale bramkarza wiślaków uprzedził Adam Buksa zdobywając prowadzenie.
Chwilę potem na bramkę gości strzelali Zvonimir Kozulj i Radosław Majewski. W obu przypadkach brakło niewiele. Jeszcze bliżej słupka przeleciała piłka po strzałach Drygasa i Majewskiego w końcówce pierwszej części. Goście zdołali w tym czasie odpowiedzieć dwoma niecelnymi strzałami z rzutów wolnych.
Tuż po przerwie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Szybką akcję wyprowadził Nunes, prostopadle podał do Zvonimira Kozulja, który wyłożył jak na tacy piłkę Buksie. Napastnik gospodarzy nie miał kłopotów z pokonaniem Lisa po raz drugi.
Portowcy na tym nie poprzestali. Kolejne sytuacje strzeleckie mieli Majewski, Drygas i ponownie Buksa. Po strzale tego ostatniego piłka trafiła w słupek.
Po 75 minutach tempo akcji gospodarzy spadło. Po dłuższym czasie pasywnej gry obu drużyn kontrę prawą stroną wyprowadzili goście. Martin Kolar wykorzystał błąd Nunesa, zacentrował na głowę Jesusa Imaza, który z bliska zdobył kontaktowego gola.
To ośmieliło gości i w 87 min. byli bardzo bliscy wyrównania. Ondrasek główkował na bramkę. Załuskę wyręczył Drygas, wybijając piłkę z linii, a fatalnie sędziujący mecz Łukasz Szczech nawet nie odgwizdał rzutu rożnego.
Do końca gospodarze walczyli o przetrwanie i desperacko wybijali piłkę byle dalej od własnej bramki. Skutecznie.
Nie udał się więc powrót do Szczecina trenerowi Maciejowie Stolarczykowi i Dawidowi Kortowi. Ten drugi należał do najsłabszych graczy meczu.
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:1 (1:0) Bramki: 1:0 Adam Buksa (14-głową), 2:0 Adam Buksa (47), 2:1 Jesus Imaz (83-głową) Żółta kartka – Pogoń Szczecin: Kamil Drygas, Zvonimir Kozulj, Adam
Buksa. Wisła Kraków: Martin Kostal, Jakub Bartkowski, Rafał Pietrzak,
Zdenek Ondrasek, Vullnet Basha Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa) Widzów: 3 750 Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska – David Stec (90. Sebastian Rudol),