Home Polish Polish — mix Wieliczka, Niepołomice. Gigantyczne utrudnienia na najważniejszych trasach

Wieliczka, Niepołomice. Gigantyczne utrudnienia na najważniejszych trasach

92
0
SHARE

Od 10 czerwca do lipca każdy początek tygodnia będzie oznaczał nowe utrudnienia w ruchu na kluczowych trasach w powiecie wielickim. W rejonie Wieliczki i Niepołomic szykują się ogromne korki. Ruch wahadłowy oraz zamknięcia dróg będą na porządku dziennym
Kierowcy już teraz mocno narzekają na ogromne utrudnienia – szczególnie w godzinach szczytu – na wielickim odcinku drogi krajowej 94, gdzie ma miejsce zwężenie jezdni (z powodu budowy wiaduktu prowadzącego do Galerii Wieliczka, powstającej na Polach Półchłopka). Codziennością są też długie korki wyjeździe z Wieliczki, na ulicach Krakowskiej i Kościuszki. A od połowy czerwca będzie jeszcze gorzej, bo z powodu przebudowy ul. Kościuszki zostanie wprowadzony tam ruch wahadłowy.
Wcześniej – od 10 czerwca – „wahadło” czeka kierowców i pasażerów linii 301 na drodze wojewódzkiej 964 w Podłężu. Natomiast od początku lipca wielkich utrudnień trzeba spodziewać się na trasie powiatowej w Brzegach (droga Niepołomice – Kraków).
Od poniedziałku droga 964, którą przejeżdża na dobę ponad 10 tys. samochodów, zostanie częściowo zamknięta na odcinku o długości 300 m. Jadąc od Niepołomic wahadło rozpocznie się w okolicach firmy Ren-Trans, jadąc od Wieliczki – na granicy Zakrzowa i Podłęża.
Powodem tego jest budowa na DW 964 dwóch rond (jako pierwsze będzie powstawać to bliższe Niepołomicom) na potrzeby nowego zjazdu z autostrady. Ruchem posteruje sygnalizacja świetlna, a w sytuacjach gdy będą tworzyć się duże korki (prognozy mówią, że mogą one w godzinach szczytu ciągnąć się nawet na 5 km) ma pojawić się także ręczne kierowanie ruchem. Utrudnienia przy budowanym od jesieni 2018 roku autostradowym Węźle Niepołomice potrwają bardzo długo, bo aż do czerwca przyszłego roku.
Organizacja ruchu podczas tej inwestycji od początku budzi ogromne kontrowersje.

Continue reading...