Home Polish Polish — mix Adam Bielan: Prezydent Andrzej Duda nie prowadzi kampanii wyborczej

Adam Bielan: Prezydent Andrzej Duda nie prowadzi kampanii wyborczej

148
0
SHARE

Adam Bielan: Prezydent Andrzej Duda nie prowadzi kampanii wyborczej – fakty.interia.pl – “Apelujemy do opozycji, żeby umożliwiła Polakom wybór głowy państwa w terminie, który pozwala na obsadzenie urzędu prezydenckiego zaraz po zakończeniu kadencji
“Apelujemy do opozycji, żeby umożliwiła Polakom wybór głowy państwa w terminie, który pozwala na obsadzenie urzędu prezydenckiego zaraz po zakończeniu kadencji obecnie urzędującego prezydenta” – mówił w czwartek 28 maja europoseł PiS Adam Bielan. Zdaniem polityka, prezydent Andrzej Duda nie prowadzi kampanii, tylko “wypełnia obowiązki głowy państwa”.
Zdjęcie
Europoseł Adam Bielan/Mateusz Marek /PAP
Bielan ocenił na konferencji prasowej, że to opozycja robi wszystko, żeby “odebrać Polakom prawo wyboru prezydenta”. W tym kontekście mówił o “odkładaniu” rozpatrywania ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich w 2020 r.
“Po raz kolejny apelujemy do opozycji, żeby umożliwiła Polakom wybór głowy państwa w terminie, który pozwala na obsadzenie urzędu prezydenckiego zaraz po zakończeniu kadencji obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy” – powiedział.
Bielan przywoływał również deklaracje opozycji o uczestnictwie w wyborach na przełomie czerwca i lipca.
“Musimy zrobić wszystko, żeby 7 sierpnia nie doszło do wielkiego kryzysu konstytucyjnego, a tak się stanie, jeśli do 7 sierpnia nie będzie zaprzysiężony nowy prezydent” – dodał Bielan. Kadencja prezydencka Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia.
Bielan nawiązywał również do przedstawionych przez KE w środę propozycji ws.

Continue reading...