Home Polish Polish — mix Otwarcie siłowni, bez limitów w sklepach i maseczek na świeżym powietrzu. IV...

Otwarcie siłowni, bez limitów w sklepach i maseczek na świeżym powietrzu. IV etap luzowania 80 dni bez piłki. Wreszcie wraca Ekstraklasa!

139
0
SHARE

80 dni bez piłki. Wreszcie wraca Ekstraklasa! – RMF24.pl – 80 dni bez polskiej piłki nożnej. Czas niezwykle długiego postu dla niepoprawnych piłkarskich romantyków dobiega wreszcie końca. Dziś wielki dzień, z którym do gry wraca polska Ekstraklasa. I choć
W tym roku ekstraklasowe zespoły zdążyły rozegrać po sześć spotkań. Rozgrywki zatrzymał koronawirus, z którym polska piłka nożna wygrała dopiero po 80 dniach. To najdłuższa w ostatnich latach przerwa w polskiej Ekstraklasie. Na dodatek w wyjątkowych okolicznościach, które sprawiły, że przygotowania do restartu przebiegały inaczej niż przed tradycyjnym powrotem na boiska. Na początku maja piłkarze oraz członkowie sztabów szkoleniowych klubów ligowych przeszli testy na obecność koronawirusa i od 8 maja mogli rozpocząć treningi w grupach. Czy długa pauza pomoże np. słabszym dotychczas drużynom, a tym lepszym odbierze nieco pewności siebie? Czy rozpędzone w lutym i na początku marca drużyny będą teraz potrzebować czasu, żeby wrócić do dawnej formy? “Zwykle jest tak, że takie przerwy wybijają z rytmu dobrze grające drużyny. W tę teorię trudno wpasować Legię, choć jeszcze mamy aż 11 kolejek, ale – patrząc niżej w tabelę – nieźle wyglądały też np. Piast czy Lech. Z drugiej strony, taka przerwa daje pewną możliwość, żeby zrobić dogłębną analizę, czego drużynie potrzeba. Może coś przestawić w zespole? Jest trochę oddechu i czasu na wyciągnięcie wniosków. Przecież są zawodnicy, którzy nie dostawali szansy, brakowało im niewiele, a teraz będzie można spróbować troszkę innego wariantu” – powiedział niedawno Edward Klejndinst, w przeszłości asystent kilku selekcjonerów reprezentacji Polski, trener kadry młodzieżowej i były dyrektor ligowych klubów. Według prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, mimo przerwy “ci “. “Wszyscy mieli identyczne warunki do przygotowań i mogli tak samo pracować. Nic się wielkiego nie stało, mieliśmy po prostu dwumiesięczną przerwę, a już od pewnego czasu drużyny mogą normalnie trenować” – powiedział Boniek. Po 26 kolejkach liderem jest Legia z dorobkiem 51 punktów, wyprzedzając o osiem broniącego tytułu Piasta Gliwice. Dziewięć punktów mniej zgromadziły: Cracovia, Śląsk i Lech Poznań.

Continue reading...