Home Polish Polish — mix Zbiórka podpisów dla Trzaskowskiego. „Dlaczego ta sprawa jest problemem dla PO?”

Zbiórka podpisów dla Trzaskowskiego. „Dlaczego ta sprawa jest problemem dla PO?”

179
0
SHARE

Portal tvp.info opublikował nagranie ujawniający nielegalną zbiórkę.
W biurze radnej Platformy Obywatelskiej, której w ostatnich wyborach Rafał Trzaskowski udzielił poparcia, zbierane są podpisy na listach dla kandydata PO na prezydenta. Portal tvp.info opublikował w środę nagranie z nielegalną zbiórką. Podpisy można składać od momentu rozpisania terminu wyborów prezydenckich. Politycy PO zaprzeczają jednak, aby partia zbierała podpisy.
W Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego – ustalił portal tvp.info. Jeden z czytelników przekazał…
RAPORT: KAMPANIA 2020
– Dlaczego ta sprawa jest problemem dla Platformy Obywatelskiej? Po pierwsze dlatego, że podpisy zbierane są w biurze radnej Platformy – zauważył Michał Rachoń, prowadzący program „#Jedziemy”.
– Ale przede wszystkim dlatego, że zbieranie podpisów możliwe jest dopiero po zarejestrowaniu komitetu wyborczego – dodał. Jak zauważył, komitetu „nie można zarejestrować, skoro jeszcze nie zostały ogłoszone wybory”.
O zbieraniu podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego – wówczas mającego zostać kandydatem na kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich – kilka tygodni temu mówiła była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz w rozmowie dla RMF FM.

Continue reading...