Home Polish Polish — mix Bruksela: Przywódcy UE wznowili posiedzenie w pełnym składzie

Bruksela: Przywódcy UE wznowili posiedzenie w pełnym składzie

186
0
SHARE

Bruksela: Przywódcy UE wznowili posiedzenie w pełnym składzie – fakty.interia.pl – Tzw. oszczędna czwórka, czyli Holandia, Dania, Austria i Szwecji wspierana przez Finlandię, domaga się, by fundusz odbudowy składał się z 350 mld euro grantów i 350 mld
Tzw. oszczędna czwórka, czyli Holandia, Dania, Austria i Szwecji wspierana przez Finlandię, domaga się, by fundusz odbudowy składał się z 350 mld euro grantów i 350 mld euro pożyczek – poinformowały źródła dyplomatyczne. Po godz.19 rozpoczęła się w Brukseli kolacja przywódców unijnych.
Zdjęcie
Angela Merkel i Emmanuel Macron podczas szczytu w Brukseli/AFP
“Uważamy, że to może być zrównoważone rozwiązanie” – powiedział dyplomata z jednego z tych państw. Na razie nie jest jasne, czy takie obniżenie finansowania byłoby do zaakceptowania dla reszty państw członkowskich – przyznają źródła.
Francja i Niemcy oraz kraje południa Europy zabiegają o jak największą sumę grantów. Początkowo miały one wynosić 500 mld euro, ale jeszcze w sobotę szef Rady Europejskiej Charles Michel, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom “oszczędnych”, zaproponował zmniejszenie tej sumy o 50 mld euro.

Continue reading...