Home Polish Polish — mix Rosja. Władimir Putin jednak ma się dobrze? "Za wrzutkami o chorobie stoi...

Rosja. Władimir Putin jednak ma się dobrze? "Za wrzutkami o chorobie stoi Kreml"

90
0
SHARE

Rosyjski politolog uważa, że plotki na temat złego stanu zdrowia prezydenta Rosji pochodzą z Kremla. – Dla nich takie pogłoski są korzystne – twierdzi Iwan Preobrażeński w rozmowie z ukraińskim portalem.
Wywiad z rosyjskim politologiem ukazał się na ukraińskim portalu NV.ua. Iwan Preobrażeński uważa, że niepotwierdzone przez Rosję informacje na temat rzekomego złego stanu zdrowia Władimira Putina są podtrzymywane przez Kreml. REKLAMA

Zobacz wideo Dyner (PISM): Wciąż nie wiemy, co siedzi w głowach najwyższych elit władzy Federacji Rosyjskiej [Q&A Gazeta. pl]
Rosja. Politolog twierdzi, że to Kreml podsyca plotki o złym stanie zdrowia Władimira Putina
– Za wrzutkami na temat złego stanu zdrowia prezydenta Władimira Putina stoi Kreml, dla którego takie pogłoski są korzystne – powiedział politolog. Jak zauważył, takie działania mogą być próbą utrzymania rosyjskiego systemu politycznego.
– Myślę, że sam Kreml aktywnie podtrzymuje te plotki, nawet je wrzuca, a później zaczynają żyć swoim życiem. Tak jak na początku wrzucili nie wiadomo skąd wziętą kandydaturę sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaja Patruszewa, a teraz wrzucają, że Patruszew ma oponentów – mówił w rozmowie Preobrażeński. Jak dodał politolog, poza Patruszewem w gronie następców Putina wymienia się także ministra obrony Siergieja Szojgu i młodszą córkę prezydenta Rosji – Katerinę Tichnową.

Continue reading...