Home Polish Polish — mix Niedzielski o skażeniu Odry. Padły ważne słowa

Niedzielski o skażeniu Odry. Padły ważne słowa

59
0
SHARE

Adam Niedzielski przekazał, że Ministerstwo Zdrowia nie ma informacji dotyczących tego, że skażenie Odry mogło wpłynąć na zdrowie ludzi. – Do tej pory, prowadząc monitoring próbek wody, nie stwierdziliśmy
Adam Niedzielski przekazał, że Ministerstwo Zdrowia nie ma informacji dotyczących tego, że skażenie Odry mogło wpłynąć na zdrowie ludzi. – Do tej pory, prowadząc monitoring próbek wody, nie stwierdziliśmy żadnego przekroczenia, jeśli chodzi o wodę pitną – wskazał szef resortu zdrowia.
Minister zdrowia na antenie Polsat News podkreślił, że resort zdrowia nie ma informacji dotyczących tego, że skażenie Odry mogło wpłynąć na zdrowie ludzi.
Adam Niedzielski podkreślił jednak, że ciągle prowadzony jest bardzo szczegółowy monitoring. – Codziennie badamy ok. 80-85, nawet jednego dnia 90, ujęć wody pitnej. Z każdego ujęcia pobieramy próbki, które badane są w laboratoriach sanepidu. Badamy to w kierunku obecności substancji chemicznych i związków chemicznych, których jest mniej więcej 34 – powiedział w programie “Gość Wydarzeń” Niedzielski.
Minister zdrowia podkreślił, że to oznacza, że dziennie wykonywanych jest k.

Continue reading...