Home Polish Polish — mix Podręcznik do HiT. Czarnek: Jest cytat w "CK Dezerterzy" jak Kania mówi...

Podręcznik do HiT. Czarnek: Jest cytat w "CK Dezerterzy" jak Kania mówi do von Nogay’a.

68
0
SHARE

“To nauczyciel decyduje, w jaki sposób realizuje podstawę programową, przy pomocy, jakich narzędzi dydaktycznych. Burmistrz nie może zakazać używania jakiegoś podręcznika” – powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.
Czarnek przywołuje cytat z filmu “CK Dezerterzy”

Szef MEiN: To nauczyciel decyduje…

Kontrowersje wokół podręcznika do HiT. “Będą procesy”

Czarnek: Podręcznik zdenerwował postkomunistów i resortowe dzieci

Historia i Teraźniejszość

Burmistrz Ustrzyk Dolnych: To jest szczucie dzieci na inne dzieci

rozwiń >

Reklama
Szef MEiN był pytany m.in. o deklarację burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza, który powiedział, że zakazał dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego, które podlega pod samorząd, korzystania z podręcznika do nowego przedmiotu szkolnego Historia i Teraźniejszość.
Minister edukacji i nauki uczestniczył w czwartek późnym wieczorem w spotkaniu zorganizowanym na Twitterze w “pokoju” #MuremZaPolskimMundurem. Twitter Spaces, czyli tzw. pokoje na Twitterze to opcja zdalnej, prowadzonej na żywo rozmowy.

Czarnek przywołuje cytat z filmu “CK Dezerterzy”

Co do pana burmistrza Ustrzyk Dolnych, jest taki cytat w “CK Dezerterzy” jak gefrajter Kania mówi do von Nogay’a, że tak to już w życiu jest, że idiota daje znać o sobie pierwszy. Pan burmistrz może zakazać czytania tej książki swojej żonie, jeśli ją ma. Nie ma uprawnień do tego, by zakazywać czegokolwiek na płaszczyźnie edukacji, jest organem prowadzącym, a nie organem nadzoru pedagogicznego – powiedział minister.

Reklama

Minister Czarnek “sam to sprawdził”. Z fragmentu o in vitro, “którego nie ma” – “należałoby zrezygnować”

Zobacz również
Zakazywanie czytania jakiejś książki świadczy dobrze o tym, z jakim liberalizmem w cudzysłowie mamy do czynienia – mamy do czynienia z totalnym totalitaryzmem ludzi, którzy nie mają żadnych granic i żadnych zahamowań – dodał.

Szef MEiN: To nauczyciel decyduje…

Minister wyjaśniał, że w przepisach prawa nie ma wymogu stosowania takiej albo innej książki, takiego albo innego podręcznika. Wskazał, że to nauczyciel decyduje o tym, w jaki sposób realizuje podstawę programową, przy pomocy jakich narzędzi dydaktycznych, pomocy dydaktycznych”.
Mogą to być również własne notatki, własne materiały przygotowywane dla uczniów na każdą lekcję. Kuratorium oświaty rozlicza nauczycieli czy szkoły, stosując nadzór pedagogiczny z tego, czy podstawa programowa jest realizowana. Rozliczeniem będą również wyniki w nauczaniu konkretnego przedmiotu. Nie jesteśmy i nie możemy nakazać stosowania takiego albo innego podróżnika i stosowania w ogóle podręcznika – zaznaczył szef MEiN.

Continue reading...