Home Polish Polish — mix Udany atak Ukrainy na bazę Rosjan pod Chersoniem. Nie żyją rosyjscy żołnierze....

Udany atak Ukrainy na bazę Rosjan pod Chersoniem. Nie żyją rosyjscy żołnierze. "Opuścili posterunek"

56
0
SHARE

Siły zbrojne Ukrainy zniszczyły bazę rosyjskiego wojska w Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim – przekazał Departament Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy. W ataku zginęło od 10 do 15 rosyjskich żołnierzy.
Ukraińscy obrońcy zbombardowali w środę bazę rosyjskich okupantów Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim, na południu Ukrainy. 
REKLAMA

“Wstępnie stwierdzono również, że od 10 do 15 okupantów trwale opuściło swój posterunek już na zawsze i mniej więcej tyle samo kolejnych zamierza pójść ich śladem” – przekazał ironicznie Departament Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak poinformowało CNN, rosyjskie pozycje nieopodal Nowej Kachowki – podobnie jak składy amunicji i tory kolejowe – w ciągu ostatniego miesiąca były regularnie atakowane przez ukraińską artylerię dalekiego zasięgu i lotnictwo.
Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl Wojna w Ukrainie. Trwa ukraińska ofensywa
Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu w Nowofiedoriwce, na zachodzie Krymu, doszło do eksplozji na terenie bazy lotniczej. Rosyjski okupant tłumaczył je złamaniem “zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego przez osobę palącą papierosa”.

Zobacz wideo Katarzyna Kasia: Wojna to nie są triumfy generałów, to jest cierpienie cywili

Z kolei – jak wynika z informacji, do których dotarła stacja CNN – Ukraińcy przyznają się do ataków na Krym w rządowym raporcie.

Continue reading...