Home Polish Polish — mix Polska-Francja 1:3. Mistrzowie za silni, Polska odpada z mundialu

Polska-Francja 1:3. Mistrzowie za silni, Polska odpada z mundialu

99
0

Polacy zagrali najlepszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze, ale na mistrzów świata to było zdecydowanie za mało. Po porażce 1:3 drużyna Czesława Michniewicza odpadła z mundialu.
Najpierw uderzał Piotr Zieliński i obronił Hugo Lloris. Dobitka Polaka też trafiła w rękawice francuskiego bramkarza. Kolejną próbę – Jakuba Kamińskiego – z linii bramkowej wybił Raphaël Varane. Minęło pół godziny gry, a na stadionie zrobiło się sensacyjnie. Owszem, wcześniej grę kontrolowali Francuzi i więcej strzałów oddali Francuzi. Ale bliżej gola na 1:0 byli Polacy.

Po kilku minutach zrobiło się już przewidywalnie, bo gola dla mistrzów świata strzelił Olivier Giroud.

Po przerwie Francuzi nie naciskali, ale kontrolowali mecz. Polacy nie stworzyli już sobie lepszej sytuacji do strzelenia gola niż ta z końcówki pierwszej połowy. Do stanu 3:0 doprowadził Kylian Mbappé.