Home Polish Polish — mix Wojna w Ukrainie. Nocny atak na Zaporoże. "Uderzyli cholernymi rakietami w obiekty...

Wojna w Ukrainie. Nocny atak na Zaporoże. "Uderzyli cholernymi rakietami w obiekty energetyczne"

64
0
SHARE

W nocy Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak na Zaporoże. Poinformował o tym sekretarz Rady Miejskiej. ‘Tym razem okupanci uderzyli swoimi cholernymi rakietami w obiekty infrastruktury przemysłowej i energetycznej miasta’ – napisał Anatolij Kurtew.
Zobacz wideo “Ruski agent!”, “To, co robicie, jest skandalem”. Tak wyglądało głosowanie nad uchwałą uznającą Rosję za państwo wspierające terroryzm Sejmie

O ataku Anatolij Kurtew poinformował w serwisie Telegram. “Nocą podstępny wróg ponownie zaatakował Zaporoże” – napisał sekretarz Rady Miejskiej. “Tym razem okupanci uderzyli swoimi cholernymi rakietami w obiekty infrastruktury przemysłowej i energetycznej miasta. Wiadomo, że siedziba jednego z prywatnych przedsiębiorstw została uszkodzona” – podkreślił.
REKLAMA

Jak dodał, nie ma jeszcze informacji na temat rannych i zabitych. “Odpowiednie służby pracują na miejscu” – poinformował Kurtew, zaznaczając, że Rosja to kraj terrorystyczny.

Rano poinformowano również, że Rosjanie ostrzeliwują Krzywy Róg w obwodzie dniepropietrowskim na południowym wschodzie Ukrainy. Szef tamtejszej administracji wojskowej Ołeksandr Wiłkuł napisał w serwisie telegram, że miastem wstrząsnęły silne eksplozje. Zaapelował, by nie udostępniać zdjęć, ani filmów dokumentujących sytuację w Krzywym Rogu w mediach społecznościowych.
Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl
Zełenski: Aby przetrwać zimę, musimy być bardziej wytrwali i zjednoczeni niż kiedykolwiek Rosjanie wprowadzili godzinę policyjną
Tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w jednym z powiatów obwodu chersońskiego Rosjanie wprowadzili godzinę policyjną i zaostrzyli przepisy dotyczące poruszania się mieszkańców.

Continue reading...