Home Polish Polish — mix MŚJ w short tracku: Ogromny sukces Polaka. Najpierw rekord świata, potem złoty...

MŚJ w short tracku: Ogromny sukces Polaka. Najpierw rekord świata, potem złoty medal

124
0

Michał Niewiński zdobył w Dreźnie złoty medal mistrzostw świata juniorów na dystansie 500 m. 19-letni Polak, uczestnik ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie, był też bliski podium na 1500 m, ale zajął w finale czwarte miejsce.
Jarl Magnus Riiber, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej został zdyskwalifikowany podczas konkursu skoków. Powodem…

W finale na 500 m Niewiński uzyskał 41,093 i pokonał Amerykanina Marcusa Howarda – 41,286, Chińczyka Li Kuna – 41,425, Kanadyjczyka Samuela Bureau – 41,649 oraz Koreańczyka Shin Dong-Mina – 42,940.