Home Polish Polish — mix Historyk dosadnie o spocie PiS-u: Nawet Gomułka ani Moczar by na to...

Historyk dosadnie o spocie PiS-u: Nawet Gomułka ani Moczar by na to nie pozwolili

96
0
SHARE

– Ludźmi, którzy ten spot wymyślili, powinna zająć się prokuratura – tak o skandalicznym filmiku Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się w Onecie historyk, prof. Andrzej Żbikowski. – Zawarta w spocie sugestia, że idąc na marsz 4 czerwca, idziemy tak, jak maszerowali więźniowie KL Auschwitz, uchybia pamięci i czci tych ofiar. To haniebne – podkreślił.
W środę profile społecznościowe Prawa i Sprawiedliwości opublikowały spot odnoszący się do marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską 4 czerwca. W spocie wykorzystano kadry z nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Na tym tle pokazano usunięty już tweet Tomasza Lisa: “Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”. Spot opisywaliśmy szerzej m.in. w tym artykule.
REKLAMA

Zobacz wideo Neumann: Marsz czwartego czerwca będzie największą demonstracją w Polsce po roku 1989
Obóz Auschwitz w spocie PiS-u. Historyk: Obrzydliwe i haniebne
Prof. Andrzej Żbikowski, współzałożyciel Centrum Badań nad Zagładą Żydów oraz wykładowca Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego, określił spot PiS-u jako “obrzydliwy i haniebny”. – Obejrzałem go z przerażeniem i potępieniem dla twórców. (…) Zawarta w spocie sugestia, że idąc na marsz 4 czerwca, idziemy tak, jak maszerowali więźniowie KL Auschwitz, uchybia pamięci i czci tych ofiar. To haniebne – ocenił historyk w rozmowie z Onetem. – Ludźmi, którzy ten spot wymyślili, powinna zająć się prokuratura – podkreślił.
Morawiecki pytał, jak nisko mogą upaść politycy.

Continue reading...