Home Polish Polish — mix Kierowca bmw uciekł po wypadku na A1? "Powinny się posypać dymisje w...

Kierowca bmw uciekł po wypadku na A1? "Powinny się posypać dymisje w rządzie"

143
0
SHARE

“Kompromitacja” – to tylko jedno z określeń, jakie pojawia się w związku z najnowszymi doniesieniami na temat sprawcy wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. W piątek Zbigniew
“Kompromitacja” – to tylko jedno z określeń, jakie pojawia się w związku z najnowszymi doniesieniami na temat sprawcy wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. W piątek Zbigniew Ziobro poinformował o wydaniu listu gończego za kierowcą bmw, który podejrzany jest o spowodowanie tragedii w Sierosławiu.
“Kompromitacja! Tu powinny się posypać dymisje w rządzie. Jak najpierw informujesz, że komuś będziesz stawiał zarzuty, a potem go zaczynasz szukać, to nie dziw się, że ci ten ktoś uciekł” – napisał w piątek w serwisie X (dawniej Twitter) Szymon Jadczak, dziennikarz Wirtualnej Polski.
“Wiem, że są różne podejścia, ale ja bym jednak najpierw zatrzymał człowieka albo chociaż ustalił, gdzie przebywa, a potem mówił publicznie, że prokurator postawi mu zarzuty” – dodał z kolei Patryk Słowik. Kolejny z dziennikarzy WP podkreślił, że nie trzeba mówić głośno na konferencji prasowej, by przedstawić komuś zarzuty. “Jeśli chce się kogoś złapać, to działa się odrobinę ciszej” – zauważył.
Fala komentarzy w mediach społecznościowych to efekt piątkowej decyzji Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny ogłosił na konferencji prasowej w Łodzi, że wydał polecenie związane z wystawieniem listu gończego i upublicznieniem wizerunku kierowcy bmw. Jest on podejrzany o doprowadzenie do wypadku na autostradzie A1 w Sierosławiu w sobotę 16 września. Zginęła w nim trzyosobowa rodzina.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Rodzina kierowcy bmw zapewnia, że stawi się on przed wymiarem sprawiedliwości, natomiast prokurator na moje polecenie podjął w tej sprawie wszystkie niezbędne działania, aby zapewnić jego zatrzymanie i doprowadzenie przed wymiar sprawiedliwości.

Continue reading...