Home Polish Polish — mix Nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa. "Drzemka nie wchodzi już w grę"

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa. "Drzemka nie wchodzi już w grę"

119
0
SHARE

W niedzielę wieczorem, na wniosek Izraela, zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rada Bezpieczeństwa ONZ. Większość jej członków wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości, tak
W niedzielę wieczorem, na wniosek Izraela, zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rada Bezpieczeństwa ONZ. Większość jej członków wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości, tak aby uniknąć dalszej eskalacji w regionie.
António Guterres, Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, w swoim wystąpieniu podkreślił, że mieszkańcy Bliskiego Wschodu stoją w obliczu realnego zagrożenia wyniszczającym konfliktem na pełną skalę. W związku z tym wezwał wszystkie strony do zachowania “maksymalnej powściągliwości” w regionie.
– Konieczne jest unikanie wszelkich działań, które mogłyby doprowadzić do poważnych konfrontacji militarnych na wielu frontach – zaznaczył Guterres.
Zastępca stałego przedstawiciela USA przy ONZ, ambasador Robert Wood, potępił sobotni atak Iranu. Zwrócił uwagę, że stworzyło to zagrożenie nie tylko dla ludności Izraela, ale także dla innych państw członkowskich ONZ w tym regionie, w tym Jordanii i Iraku.

Continue reading...