Home Ukraine Україна — українською У більшості водойм України заборонять ловити раків: у чому причина і який...

У більшості водойм України заборонять ловити раків: у чому причина і який штраф

53
0
SHARE

З 1 грудня у більшості українських водойм розпочнеться заборона на вилов раків. За порушення правил рибальства недобросовісних рибалок можуть покарати.
З 1 грудня у більшості українських водойм розпочнеться заборона на вилов раків. За порушення правил рибальства недобросовісних рибалок можуть покарати не лише суттєвими штрафами.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Facebook.
Зміст
Чому ловити раків з 1 грудня заборонено
Які покарання “світять” недобросовісним рибалкам
Основні правила осінньо-зимової риболовлі Чому ловити раків з 1 грудня заборонено
У Держрибагентстві розповіли, що заборона на вилов раків у більшості водойм України розпочнеться з 1 грудня 2024 року через:
період їх спарювання
виношування ікри
першу линьку
У Хмельницькому рибоохоронному патрулі підтвердили, що заборона на вилов річкових раків з 1 грудня діятиме у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області.
Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, заборона в регіоні триватиме до 30 червня 2025 року включно (при цьому в Держрибагентстві про точні дати заборони по областях пообіцяли розповісти дещо пізніше).
Уточнюється, що така заборона вводиться “з метою збереження та охорони популяції раків у період їх спарювання та виношування ікри”.
Спеціалісти рибоохоронного патруля пояснили, що раки живуть від 20 до 50 років, а статевозрілими стають на третьому році життя (при досягненні довжини 7-8 см).
Їхнє спарювання відбувається при температурі води нижче 10°C, а плідність залежить від віку та розміру. В середньому ж одна самка рака може принести потомство в 300-400 екземплярів.
“Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°C”, – розповіли українцям.

Continue reading...