Start Polish — mix Afgańscy imigranci znalezieni w naczepie TIR-a przekazani na Słowację

Afgańscy imigranci znalezieni w naczepie TIR-a przekazani na Słowację

208
0
TEILEN

NewsHubProcedura readmisji pozwala na przekazanie cudzoziemców w ciągu 48 godzin do państwa, z którego nastąpiło nielegalne przekroczenie granicy do Polski. W tym przypadku jest to Słowacja.
Afgańskich imigrantów znaleziono we wtorek w naczepie -a w Makowie Podhalańskim. W środę ich przesłuchano, z udziałem tłumacza języka pasztuńskiego. Początkowo Afgańczycy twierdzili, że mają 10, 15 i 17 lat. W trakcie przesłuchania jeden z nich przyznał się, że jest pełnoletni. Zrodziło to podejrzenia pograniczników co do ich prawdomówności i zostali zabrani do szpitala na badania kości, które miały ustalić ich faktyczny wiek. Okazało się, że dwóch imigrantów jest pełnoletnich, a jeden jest nieletni.
TIR, należący do polskiej firmy przewozowej, jechał od piątku z Serbii z ładunkiem rudy cynku. Kierowcę, który po przekroczeniu polskiej granicy tankował samochód, zaniepokoiły odgłosy dochodzące z naczepy i powiadomił policję. Funkcjonariusze odplombowali naczepę i znaleźli trzech imigrantów. Afgańczycy byli przemarznięci. Pomocy udzieliła im zakopiańska Caritas, która przekazała pieniądze na zakup ciepłej odzieży.

Similarity rank: 0
Sentiment rank: 2.4