Start Polish — mix Po dwóch latach Total ma w Polsce 17 stacji

Po dwóch latach Total ma w Polsce 17 stacji

260
0
TEILEN

NewsHubTo druga placówka franczyzowa Total Polska w województwie łódzkim, po stacji w Wieluniu. Stacja w Chociwiu zlokalizowana jest przy drodze wojewódzkiej nr 726, na odcinku między Rawą Mazowiecką a Inowłódzem. Nowa stacja oferuje wszystkie rodzaje paliw, w tym uszlachetnione paliwa marki Total Excellium (diesel i benzynę 98), a także gaz płynny LPG. Akceptowana jest na niej płatność kartami Eurotrafic, UTA oraz DKV.
Klienci mogą skorzystać z oferty gastronomicznej dostępnej w kąciku Pause Café.
– Cieszymy się z faktu otwarcia kolejnej stacji w województwie łódzkim. Jestem przekonany, że dobra lokalizacja obiektu i nasze doświadczenie rynkowe zagwarantują satysfakcjonującą współpracę z nowym franczyzobiorcą – mówi Benoît Pimont, dyrektor generalny Total Polska.
Stacja w Chociwiu powstała w wyniku nawiązania przez Total Polska współpracy z firmą BENZ-PAL.
Zgodnie z aktualnymi planami francuskiego koncernu, sieć stacji Total w Polsce powinna osiągnąć liczbę 100 placówek do końca 2017 roku. To i tak o rok dłużej niż początkowo zakładano. Kedy Total wchodził na krajowy rynek detaliczny na początku 2015 roku, spółka liczyła na to, że sieć około 100 stacji uda jej się zbudować w dwa lata. Dzisiaj już widać, że również zaktualizowany plan będzie bardzo trudno zrealizować, o ile nie nastąpi znaczące przyspieszenie rozwoju sieci Total. W ciągu pierwszych dwóch lat obecności na polskim rynku na podjęcie współpracy z firmą Total zdecydowali się właściciele 17 stacji paliw.
Przyjmuje się, że dla polskiego rynku tzw. masa krytyczna, przy której sieć stacji zaczyna być opłacalna, to właśnie około 100 stacji.

Similarity rank: 0
Sentiment rank: 3.2