Start Polish — mix Famur z Kopeksem: integracja i restrukturyzacja, w tym zatrudnienia

Famur z Kopeksem: integracja i restrukturyzacja, w tym zatrudnienia

183
0
TEILEN

Proces integracji Grupy Famur z Kopeksem ma zostać przeprowadzony w tym roku. Formalne zakończenie integracji nastąpić ma w pierwszym kwartale 2018 roku.
Będzie jej towarzyszyć restrukturyzacja zatrudnienia. W Famurze wskazują, że trzeba będzie dopasować strukturę zatrudnienia do nowej formuły organizacyjnej. Wcześniej z Grupy Kopex odeszło około 1750 osób. Podczas integracji z Grupą Famur nastąpią kolejne redukcje zatrudnienia, jednak już na znacznie mniejszą skalę.
W ubiegłym roku Grupa Kopex realizowała między innymi zwolnienia grupowe.
Jak wskazuje Famur, Grupa Kopex zatrudnia teraz ok. 2,8 tys. osób. Prezes Famuru Mirosław Bendzera powiedział we wtorek 9 maja w trakcie konferencji prasowej, że razem z przyłączaną do Famuru częścią maszynową Kopeksu przejętych zostanie ok. 1-1,2 tys. pracowników. Zaznaczył przy tym, że takie są wstępne szacunki.
Prezes Famuru odniósł się też między innymi do możliwości sprzedaży spółki Kopex PBSz. Gdyby pojawiła się poważna oferta, to zostałaby ona rozważona. Na razie przyjęto, że spółka ma pozostać w grupie, w części usługowo-handlowej.
Prezes Famuru Mirosław Bendzera zaznaczył również, że marka Kopex zostanie utrzymana. Tak samo, jak marki, które zostały zbudowane na przestrzeni lat wokół Kopeksu.

Continue reading...