Start Polish — mix Giro d'Italia: Tom Dumoulin wygrał setną edycję wyścigu

Giro d'Italia: Tom Dumoulin wygrał setną edycję wyścigu

301
0
TEILEN

Tom Dumoulin (Sunweb) zwyciężył w 100. edycji kolarskiego Giro d’Italia i został pierwszym holenderskim triumfatorem tego wyścigu. Ostatni, 21. etap – jazdę indywidualną na czas z Monzy do Mediolanu (29,3 km) – wygrał jego rodak Jos van Emden…
Na mecie w Mediolanie Van Emdenowi zmierzono czas 33.08. Drugi z 15-sekundową stratą był Dumoulin, a trzeci Włoch Manuel Quinziato (BMC) – 27.
W klasyfikacji generalnej Dumoulin wyprzedził Kolumbijczyka Nairo Quintanę (Movistar) o 31 sekund i Włocha Vincenzo Nibalego (Bahrain) o 40.
Na wysokim 12. miejscu ukończył wyścig Czech Jan Hirt z CCC Sprandi Polkowice, wyrównując osiągnięcie innego kolarza tej polskiej ekipy Dariusza Baranowskiego z 2003 roku.
W klasyfikacji górskiej triumfował Hiszpan Mikel Landa (Sky) , a w punktowej Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Quick-Step) .