Start Polish — mix J. Sellin: Powstanie Warszawskie powinno nas łączyć

J. Sellin: Powstanie Warszawskie powinno nas łączyć

189
0
TEILEN

Powstańcy warszawscy mogą być wzorem do naśladowania dla polskiej młodzieży oraz powinni pełnić szczególną rolę edukacji w nauczaniu prawdziwej historii – powiedział w programie „Gość poranka” na antenie TVP Info sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin. Jak dodał, w dzisiejszych czasach Powstanie Warszawskie powinno…
Powstańcy warszawscy mogą być wzorem do naśladowania dla polskiej młodzieży oraz powinni pełnić szczególną rolę edukacji w nauczaniu prawdziwej historii – powiedział w programie „Gość poranka” na antenie TVP Info sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin. Jak dodał, w dzisiejszych czasach Powstanie Warszawskie powinno łączyć polskie społeczeństwo.
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, był gościem poranka w TVP Info. Rozmowa dotyczyła 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Minister zaznaczył, że młodzi ludzie lubią poszukiwać wartości, które były tak charakterystyczne dla polskich bohaterów oraz, że powstańcy warszawscy są prawdziwym wzorem do naśladowania.
Gość programu w TVP Info zwrócił również uwagę na rolę, jaką odgrywało Powstanie Warszawskie w zjednoczeniu narodu we wspólnym celu.
Wiceszef resortu kultury podkreślił, że na bazie Powstania Warszawskiego istnieje możliwość budowania wrażliwości historycznej, co sprzyja jednoczeniu narodu.
Jarosław Sellin zwrócił uwagę na to, że szczególną rolę w patriotycznym formowaniu młodzieży powinna mieć polska edukacja.
RIRM

Continue reading...