Start Polish — mix Ezekiel Omullo zwycięzcą Orlen Warsaw Marathon. Yared Shegumo mistrzem Polski

Ezekiel Omullo zwycięzcą Orlen Warsaw Marathon. Yared Shegumo mistrzem Polski

276
0
TEILEN

Kenijczyk Ezekiel Omullo wynikiem 2:11.17 zwyciężył w szóstej edycji Orlen Warsaw Marathon. Mistrzem Polski po raz drugi w karierze został pochodzący z Etiopii Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) – 2:13.53, który na mecie przy PGE Narodowym był generalnie szósty. – Wiadomości o lekkiej atletyce: wyniki zawodów, relacje, rekordy świata, zawodnicy. Sprawdź najnowsze wiadomości.
Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Nastazja Iwanowa – 2:28.03, przed Etiopką Azmerą Abrehą – 2:28.07. Na trzeciej pozycji finiszowała wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na różnych dystansach Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) – 2:32.26.
Na trasę maratonu, przy słonecznej pogodzie, wystartowało blisko pięć tysięcy osób.