Start Polish — mix Obrady KRS opóźnione. Obywatele RP zablokowali dostęp do sali

Obrady KRS opóźnione. Obywatele RP zablokowali dostęp do sali

138
0
TEILEN

Obywatele RP protestują w budynku Krajowej Rady Sądownictwa. W efekcie protestu opóźniają się obrady, które mają wyłonić kandydatów do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.
Protestujący uniemożliwili rozpoczęcie obrad KRS. • Fot. @PawelCeKasprzak / Twitter redakcja naTemat 27 sierpnia 2018 R zecznik KRS Maciej Mitera zapowiadał wcześniej, że dzisiejsze posiedzenie Rady nie odbędzie się. Ostatecznie ma się jednak rozpocząć z opóźnieniem. To efekt działań Obywateli RP, którzy zablokowali dostęp do sali, w której miały się odbyć obrady. Dziś mieli zostać wyłonieni kandydaci do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.
Członkowie Obywateli RP od rana blokowali wejście do sali obrad. Rozłożyli tam duży transparent z napisem „Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo“. Posiedzenie, które miało rozpocząć się o godzinie 10:00 i na którym mieli zostać wyłonieni kandydaci do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Teraz w KRS — wejście do sali obrad. @ObywateleRP w oczekiwaniu na „kandydatów na sędziów“ SN. pic.twitter.com/OcPOSSKLL9 — Paweł Kasprzak (@PawelCeKasprzak) 27 sierpnia 2018 „Przesłuchanie ‚kandydatów na sędziów‘ przeniesione do innej sali, blokujemy ją – w środku prezes KRS i kilkoro członków rady. Kandydatów protestujący nie wpuszczają, ponoć czekają w innej części budynku. Policja na razie na zewnątrz“ – pisał wcześniej na Twitterze Paweł Kasprzak. KRS i @ObywateleRP Przesłuchanie „kandydatów na sędziów“ przeniesione do innej sali, blokujemy ją – w środku prezes KRS i kilkoro członków rady. Kandydatów protestujący nie wpuszczają, ponoć czekają w innej części budynku. Policja na razie na zewnątrz. pic.twitter.com/1YxTAWaFMR — Paweł Kasprzak (@PawelCeKasprzak) 27 sierpnia 2018 Do sali nie udało się wejść m.in. Krystynie Pawłowicz, o czym sama posłanka napisała na Twitterze. „Bojówka zablokowała KRS. Rektor SGGW nie chce wezwać policji. Rozpoczęto dziś skoordynowaną akcję przeciwko Polsce. TSUE właśnie orzekł, że wniosek zbuntowanych sędziów SN rozpatrzy teraz, a jednocześnie bojówka blokuje organ konstytucyjny. Czekamy. Zatrzymują Państwo…“ – stwierdziła. Bojówka zablokowała KRS. Rektor SGGW nie chce wezwać Policji Rozpoczęto dziś skoordyn akcję p-ko Polsce. TSUE właśnie orzekł,że wniosek zbuntowanych sędziów SN rozpatrzy teraz,a jednocześnie bojówka blokuje organ konstytucyjny. Czekamy. Zatrzymują Państwo.. — Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) 27 sierpnia 2018 Aktualizacja: Policja ostatecznie usunęła protestujących. Posiedzenie ma się wkrótce rozpocząć. źródło: rp.pl, Onet

Continue reading...