Start Polish — mix Morawiecki: Nie słuchajcie tych różnych brzęczących much, które opowiadają bajki

Morawiecki: Nie słuchajcie tych różnych brzęczących much, które opowiadają bajki

142
0
TEILEN

– Początek pandemii był czasem, kiedy potrzebowaliśmy jedności – mówił we wtorek podczas briefingu przez szpitalem MSWiA w Warszawie premier….
– Spadł na nas nieoczekiwany kryzys, na który nikt na świecie nie był gotowy. Staliśmy wobec wielkiej niewiadomej, a decyzje musiały być podejmowane dynamiczne. Trzeba je było podejmować wobec najwyższych wartości, które są azymutem naszych działań. Taką wartością jest ratowanie każdego ludzkiego życia – mówił premier Mateusz Morawiecki, dodając, że decyzje „co godziny mogły oznaczać błąd, który mógł się zemścić w niebywały sposób. Mateusz Morawiecki przypomniał, że Polska jako jeden z pierwszych krajów zdecydował się na zamknięcie granic.
Premier stwierdził, że na zachodzie zakazanie stosunkowo późno imprez masowych przyczyniło się do „apokaliptycznych obrazów” i „śmierci dziesiątek tysięcy ludzi w samotności”. – W państwach, które – mimo że są o wiele bogatsze, a nie stały na wysokości zadania – zgonów było nawet 15 razy więcej na milion mieszkańców niż w Polsce.

Continue reading...