Home Polish Polish — mix Wielkie brawa i złoty medal! Kamil Stoch wygrał konkurs na skoczni w...

Wielkie brawa i złoty medal! Kamil Stoch wygrał konkurs na skoczni w Vikersund!

278
0

Wielkie emocje na skoczni w Vikersund. Losy konkursy ważyły się do ostatniej minuty. Stoch drugi w cyklu Raw Air.
Dwa doskonałe skoki Kamila Stocha! 237 m w drugim skoku i 238,5 m dały naszemu zawodnikowi złoty medal. Stoch zajął drugie miejsce w cyklu Raw Air.
Udało się. Jestem bardzo zadowolony
—mówił tuż po drugim skoku, który dał mu zwycięstwo.
To 7 zwycięstwo Polaka w Pucharze Świata w tym sezonie. Wielkie brawa!
Dzisiejszy konkurs była bardzo ważny dla Kamila Stocha. Nasz zawodnik musiał zacząć odrabiać straty do Stefana Krafta w klasyfikacji generalnej.
Kamil Stoch zajął drugie miejsce po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund, kończącego cykl Raw Air. Prowadził Niemiec Andreas Wellinger, który wyprzedzał Polaka tylko o 0,6 pkt.
Stoch osiągnął 238,5 m, a lider Raw Air – 242 m. Na trzeciej pozycji plasuje się Austriak Stefan Kraft, który skoczył 237,5 m i traci do Wellingera dwa punkty.
Do drugiej serii zakwalifikowali się pozostali reprezentanci Polski: 14. miejsce zajmuje Maciej Kot – 221,5 m, 20. Dawid Kubacki – 214 m oraz 28. Piotr Żyła – 195 m.
W pierwszej serii najdalej skoczył… Amerykanin Kevin Bickner, osiągając 244,5 m. Pobił w ten sposób o 11 metrów ustanowiony w serii próbnej rekord Ameryki Północnej i jest sklasyfikowany na 12. pozycji.