Home Polish — mix Co najmniej osiem ofiar trzęsienia ziemi w Chinach

Co najmniej osiem ofiar trzęsienia ziemi w Chinach

568
0
SHARE

Co najmniej osiem ofiar trzęsienia ziemi w Chinach – Osiem osób zginęło, a jedenaście zostało rannych w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,5, które nawiedziło w czwartek położony na zachodzie Chin region Sinkiang (Xinjiang) – poinformowała agencja Xinhua, publikując zdjęcia zniszczonych budynków.
Osiem osób zginęło, a jedenaście zostało rannych w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,5, które nawiedziło w czwartek położony na zachodzie Chin region Sinkiang (Xinjiang) – poinformowała agencja Xinhua, publikując zdjęcia zniszczonych budynków.
Zdjęcie
Osiem ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Chinach / STR / AFP
Chiński urząd ds. trzęsień Ziemi (China Earthquake Administration – CEA) podał, że trzęsienie ziemi wystąpiło w powiecie autonomicznym Taxkorgan, w prefekturze Kaszgar, na głębokości ok. 8 km.
Wstrząsy zniszczyły lub poważnie uszkodziły niektóre budynki; wciąż zbierane są informacje o ofiarach śmiertelnych i rannych – poinformowała Xinhua.
Agencja Associated Press zauważa, że trzęsienia ziemi w regionie Sinkiang (Xinjiang) są częstym zjawiskiem. Większość z nich – jak podaje AP – nie przynosi jednak poważnych szkód.

Continue reading...