Home Polish — mix W Polsce duże zachmurzenie i opady deszczu

W Polsce duże zachmurzenie i opady deszczu

206
0
SHARE

Ze wschodu na zachód przemieszczać się będzie strefa frontu ciepłego. Zachodnia i południowo-zachodnia część kraju pozostanie w chłodniejszej polarno-morskiej masie powietrza, nad Polskę wschodnią i północno-wschodnią przejściowo napłynie za frontem cieplejsza masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, basen Morza Śródziemnego oraz wyspy Brytyjskie będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu, którego ośrodek przesuwać się będzie znad Ukrainy nad południe naszego kraju.
Ze wschodu na zachód przemieszczać się będzie strefa frontu ciepłego. Zachodnia i południowo-zachodnia część kraju pozostanie w chłodniejszej polarno-morskiej masie powietrza, nad Polskę wschodnią i północno-wschodnią przejściowo napłynie za frontem cieplejsza masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego. W ciągu dnia nad wschód kraju nasunie się front chłodny, za którym ponownie napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa.
W sobotę na przeważającym obszarze zachmurzenie duże z opadami deszczu. W południowej połowie kraju opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana suma opadów do 15 mm, na południu do 25 mm, a w Karpatach oraz miejscami na Opolszczyźnie do 30 mm. Lokalnie możliwe burze. Wysoko w Tatrach opady śniegu i śniegu deszczem. Na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady deszczu, a na północnym wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna od 11 st., 14 st. miejscami na południu do 19 st. na północnym wschodzie, a w dolinach karpackich lokalnie 8 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków północnych, jedynie na wschodzie kraju z kierunków wschodnich. W Karpatach początkowo porywy wiatru do 70 km/h.
W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy. Miejscami opady deszczu, na południowym zachodzie prognozowana suma opadów do 15 mm. W Tatrach opady śniegu. Bez opadów miejscami na północy. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 9 st. do 13 st., na południu miejscami 7 st., 8 st., a w dolinach karpackich lokalnie 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.
W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy. Miejscami opady deszczu. W centrum i na południu opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 15 mm, a na południowym wschodzie do 20 mm. Lokalnie możliwe burze. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Bez opadów na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 14 st., 15°C na południu do 20 st. na północy, a w dolinach karpackich lokalnie 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.
W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby, przeważnie północno-wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, wschodni.
PAP/RIRM

Continue reading...