Home Polish — mix Konsulat RP w Los Angeles: Nie ma doniesień, że wśród ofiar są...

Konsulat RP w Los Angeles: Nie ma doniesień, że wśród ofiar są Polacy

170
0
SHARE

Konsulat RP w Los Angeles: Nie ma doniesień, że wśród ofiar są Polacy – Konsulat RP w Los Angeles « nie otrzymał żadnych doniesień, że wśród ofiar zamachu w Las Vegas są Polacy ». Na obecnym etapie nie da się jednak tego całkowicie wykluczyć, bo ofiary wciąż są jeszcze identyfikowane.
Konsulat RP w Los Angeles « nie otrzymał żadnych doniesień, że wśród ofiar zamachu w Las Vegas są Polacy ». Na obecnym etapie nie da się jednak tego całkowicie wykluczyć, bo ofiary wciąż są jeszcze identyfikowane.
Zdjęcie
W strzelaninie w Las Vegas zginęło 59 osób, a ponad 520 zostały rannych / EUGENE GARCIA / PAP/EPA
« Należy uwzględnić fakt, że rozpoznawanie zwłok jest szalenie trudnym i żmudnym procesem, a sporo ofiar zostało stratowanych » – wyjaśnił we wtorek szeryf Joseph Lombardo z Las Vegas.
W zamachu, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), zginęło 58 osób, a ponad 520 zostało rannych. 64-letni Amerykanin Stephen Paddock otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu muzyki country w Las Vegas.
Policja ustaliła, że Paddock, który mieszkał niedaleko Las Vegas, najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w najnowszej historii USA.
Konsulat Generalny RP w Los Angeles informował w poniedziałek na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że monitoruje sytuację w Las Vegas w związku ze strzelaniną i czeka na bliższe informacje o ofiarach.

Continue reading...