Home Polish — mix Agata Duda pojawiła się u protestujących w Sejmie. Zapewniła, że kompromis jest...

Agata Duda pojawiła się u protestujących w Sejmie. Zapewniła, że kompromis jest możliwy

44
0
SHARE

Agata Konrhauser spotkała się w czwartek (03.05.2018) z rodzicami niepełnosprawnych dzieci, którzy od dwóch tygodni protestują w Sejmie. Spotkanie odbyło się bez mediów. Żona prezydenta Andrzeja Dudy zapewniła o znalezieniu kompromisu.
Agata Duda zjawiła się w Sejmie na zaproszenie rodziców niepełnosprawnych dzieci. • Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta Kamil Dachnij 03 maja 2018 P ierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy od dwóch tygodni okupują gmach Sejmu. Była to odpowiedź na zaproszenie, jakie przekazał jej w środę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Spotkanie odbyło się bez udziału mediów. Żonie prezydenta towarzyszył Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.
Jak można przeczytać na stronie Kancelarii Prezydenta RP, « Potrzeby dnia codziennego osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów są przedmiotem troski Pierwszej Damy. Z tego też powodu podczas spotkania Pierwsza Dama rozmawiała z protestującymi o ich problemach i konieczności głębokiej analizy funkcjonujących obecnie rozwiązań wpływających na standard życia osób z niepełnosprawnościami ».
 » Agata Kornhauser-Duda z uwagą wysłuchała protestujących i wyraziła zrozumienie dla ich sytuacji i oczekiwań. Zapewniła przy tym, że wraz z mężem uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami strony rządowej wspierając realizację postulatów zgłoszonych przez protestujących, licząc na możliwość wypracowania kompromisowego i sprawiedliwego rozwiązania » – czytamy dalej.
Pojawienie się małżonki prezydenta Andrzeja Dudy było związane z listem, jaki przekazał jej na prośbę osób protestujących ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W krótkim zaproszeniu podkreślono, że protestujący zapewniają spotkanie bez mediów i chcą opowiedzieć o swoich zmaganiach w codziennym życiu. Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie
Przypomnijmy, że Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych wystąpił z postulatem wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w kwocie 500 złotych miesięcznie, bez kryterium dochodowego. Niestety przez kilkanaście dni wciąż nie udało się porozumieć z rządem PiS w tej sprawie. Porozumienie z rządem zawarła Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych, ale nie uczestniczyła w nim żadna z osób protestujących w Sejmie. źródło:  » prezydent.pl « 

Continue reading...