Home Polish — mix Mazurek o "plotkach": Nie zmieniamy formuły spotkań

Mazurek o "plotkach": Nie zmieniamy formuły spotkań

190
0
SHARE

Mazurek o « plotkach »: Nie zmieniamy formuły spotkań – Będziemy spotykać się z Polakami i rozmawiać, nie zmieniamy formuły spotkań – oświadczyła w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W niedzielę doszło do przepychanek podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego w Gdańsku.
Będziemy spotykać się z Polakami i rozmawiać, nie zmieniamy formuły spotkań – oświadczyła w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W niedzielę doszło do przepychanek podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego w Gdańsku.
Zdjęcie
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Gdańska / Adam Warżawa / PAP
« Będziemy spotykać się z Polakami i rozmawiać. Nie zmieniamy formuły spotkań – to tak dla jasności rozpowszechniającym plotki, że coś zmieniamy » – napisała Mazurek na Twitterze.
Do przepychanek w Gdańsku doszło w niedzielę po zakończeniu wystąpienia premiera w sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdy zaczęły się pytania z sali. Morawiecki był pytany m.in. o trwający w Sejmie protest osób niepełnosprawnych. Podczas odpowiedzi premiera na to pytanie, część osób zgromadzonych w sali wyjęła egzemplarze konstytucji i transparenty m.in. z napisami: « Pycha i Szmal, « Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie ». Wznoszono też okrzyki: « kłamca », « Solidarność », « Lech Wałęsa ». Odpowiadając na te okrzyki stronnicy szefa rządu śpiewali « Sto lat » i krzyczeli « Bolek » oraz « Mateusz ».
Obie grupy zaczęły przepychać się i wzajemnie obrażać. Sytuację próbowała uspokoić rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska; premier w asyście policji opuścił salę żegnany brawami części sali.
Po niedzielnych wydarzeniach w Gdańsku w mediach pojawiły się spekulacje, że być może Prawo i Sprawiedliwość zmieni formułę spotkań, tak by ograniczyć ją jedynie do działaczy i sympatyków swej partii.
Weekendowe spotkania polityków PiS to część ogłoszonego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego objazdu po kraju czołowych polityków obozu rządzącego pod hasłem « Polska jest jedna ».(

Continue reading...