Home Polish — mix Są już chętni z zagranicy. Antydronowe systemy z Polski mogą zrobić wielką...

Są już chętni z zagranicy. Antydronowe systemy z Polski mogą zrobić wielką karierę

72
0
SHARE

Wśród spółek polskiego przemysłu obronnego jest kilka perełek. Przedsiębiorstwa produkujące systemy zwalczania dronów trafiły w rynkową niszę i nieźle sobie radzą.
– Dobrym sposobem na zdobycie kontraktów jest wykorzystanie nisz produkcyjnych w branży. Skutecznym sposobem na znalezienie takiej atrakcyjnej niszy rynkowej może być prześledzenie trendów z ostatnich kilku lat i koncentracja uwagi na rynkach, gdzie zapotrzebowanie na dany produkt zaczyna szybko rosnąć – podkreśla w rozmowie z WNP. PL Sławomir Kułakowski, prezes Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju.
Za taką właśnie niszę niektóre spółki uznały produkcję antydronów. – To był strzał w dziesiątkę – chwali w rozmowie z WNP. PL pomysł zbudowania systemu antydronowego Radosław Piesiewicz, współzałożyciel firmy Advanced Protection Systems (APS). W APS zaprojektowano oprogramowanie i skonstruowano sprzęt służący do obrazowania przestrzeni w technologii satelitarnej. Na opracowanie systemu pozyskali ok. miliona złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Zobacz także:
W dobie terroryzmu bezzałogowe statki powietrzne (BSP) stanowią coraz większe zagrożenie zarówno dla kluczowych obiektów strategicznych i wojskowych, jak i dla ludności cywilnej. Zapotrzebowanie na chroniący przed nimi sprzęt jest coraz większe. Jego zakupem zainteresowana jest armia oraz inne służby mundurowe, ale także użytkownicy cywilni, jak organizatorzy imprez masowych.
Opracowany przez firmę ASP system wyposażony jest w zminiaturyzowane czujniki, które « omiatają » chronioną przestrzeń powietrzną i neutralizują bądź sprowadzają na ziemię bezpilotowe aparaty powietrzne ją naruszające.

Continue reading...