Home Polish — mix Prof. Dudek: Nowoczesna jest w fazie agonalnej

Prof. Dudek: Nowoczesna jest w fazie agonalnej

46
0
SHARE

Prof. Dudek: Nowoczesna jest w fazie agonalnej – Kamila Gasiuk-Pihowicz i pięcioro innych posłów Nowoczesnej dążą do utworzenia wspólnego klubu parlamentarnego. N i PO. Przeciwna temu jest Katarzyna Lubnauer. – Rozpad Nowoczesnej jest nieunikniony, tego już nikt nie zatrzyma. To skończy się tak, że
Kamila Gasiuk-Pihowicz i pięcioro innych posłów Nowoczesnej dążą do utworzenia wspólnego klubu parlamentarnego. N i PO. Przeciwna temu jest Katarzyna Lubnauer. – Rozpad Nowoczesnej jest nieunikniony, tego już nikt nie zatrzyma. To skończy się tak, że znacząca część działaczy znajdzie się w Platformie, a zostanie jakaś wydmuszka, którą pani Lubnauer będzie podtrzymywała jako element negocjacyjny, żeby uzyskać dobre warunki ostatecznego połączenia z PO – komentuje w rozmowie z Interią Prof. Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zdjęcie
Posłowie Nowoczesnej, którzy chcą połączenia klubów PO i. N / fot. Andrzej Iwanczuk / Reporter
W środę rano szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz wraz dwoma innymi członkami prezydium klubu podpisała się pod uchwałą « za powołaniem wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska ».
Jednak chwilę później uchwałę odrzucił klub Nowoczesnej.
Szefowa partii Katarzyna Lubnauer oświadczyła, że « Gasiuk-Pihowicz zachowała się wbrew woli partii ».

Continue reading...