Wielka Brytania: Zatrzymano trzech skrajnie prawicowych radykałów – Brytyjska policja prowadząca śledztwo w sprawie działalności radykalnie prawicowych grup w Wielkiej Brytanii aresztowała w czwartek trzech mężczyzn podejrzewanych o zachęcanie do terroryzmu oraz do czynów przestępczych na tle
Brytyjska policja prowadząca śledztwo w sprawie działalności radykalnie prawicowych grup w Wielkiej Brytanii aresztowała w czwartek trzech mężczyzn podejrzewanych o zachęcanie do terroryzmu oraz do czynów przestępczych na tle rasowym i religijnym.
Zdjęcie
Brytyjska policja / AFP
Zatrzymani mają odpowiednio 17,18 i 21 lat i są przesłuchiwani na komisariatach w Londynie i Bath. Według telewizji BBC aresztowania związane są z prowadzonym postępowaniem dotyczącym neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division.
Śledztwo dziennikarzy, którzy dotarli do setek informacji przesyłanych między członkami organizacji, ujawniło, że wzywali oni m.in. do zamordowania księcia Harry’ego za « zdradę rasy », wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

Continue reading...