Home Polish — mix Łomża Vive Kielce deklasuje. Final Four Ligi Mistrzów stało się faktem!

Łomża Vive Kielce deklasuje. Final Four Ligi Mistrzów stało się faktem!

136
0

Piłka ręczna na najwyższym poziomie. Kielczanie zgotowali swoim kibicom prawdziwy spektakl. Fantastyczna defensywa sprawiła, że utytułowani rywale nie.
Przed pierwszym gwizdkiem meczu ćwierćfinałowego to kielczanie byli o krok bliżej Final Four Ligi Mistrzów, ponieważ z Francji wrócili z trzema bramkami zapasu. Montpellier nie zamierzało jednak składać broni, choć boisko bardzo szybko zweryfikowało, kto jest w lepszej formie. Kielczanie zaczęli świetnie w obronie. W dwóch pierwszych akcjach udało się przechwycić piłkę. Za pierwszym razem do pustej bramki bez trudu trafił Arkadiusz Moryto. W drugiej akcji na drodze skrzydłowego stanął Sego. W 4. minucie twardo w defensywie zagrali również Francuzi. Starcie było na tyle ostre, że zawodnik Montpellier musiał wymieniać koszulkę, bo poprzednia całkowicie się rozdarła. Walka o Final Four Ligi Mistrzów toczyła się bramka za bramkę. Vive miało co najmniej dwie okazje na objęcie dwubramkowego prowadzenia, jednak gości z opresji ratował Sego. Dopiero w 10. minucie Kielce po trafieniu Nahi z kontry prowadzili dwoma trafieniami (6:4). Chwilę później karnego obronił Wolf, a Vive wykorzystało swoją akcję i prowadziło 7:4. Dodatkowo pierwszą karę dwóch minut otrzymał Karl Wallinius.