Домой Polish — mix Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

262
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Co najmniej 40 kilometrów nocnej wędrówki w ciszy i samotności EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to wyzwanie dla tych którzy nie boją się swoich słabości
Co najmniej 40 kilometrów nocnej wędrówki w ciszy i samotności. EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się swoich słabości. W tym roku weźmie w nim udział 60-80 tys. osób z 11 państw!
Ekstremalna Droga Krzyżowa
7 kwietnia, już po raz 9. odbędzie się EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – kolejny ekstremalny pomysł ks. Jacka WIOSNY Stryczka, przywódcy SZLACHETNEJ PACZKI.
Tylko w 2016 roku wydarzenie przyciągnęło 25 tys. uczestników, którzy pokonali 177 tras w Polsce i 11 zagranicą – uczestnicy EDK znaleźli się nawet na Antarktydzie! W tym roku zapisało się już 30 tys. osób, a liczba ta stale rośnie!
Na czym polega EDK?
EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się swoich słabości. Polega ono na przejściu nocą przynajmniej 40-kilometrowej trasy w ciszy i samotności. Całej wędrówce towarzyszą rozważania Drogi Krzyżowej, napisane przez zwykłych ludzi. W EDK chodzi o zmierzenie się z ekstremalnym wysiłkiem, by zapoczątkować w sobie zmianę. Tegoroczne rozważania zatytułowane „Droga przełomu” podpowiadają, jak wyjść ze strefy komfortu i odkryć życie na nowo.
Jak wyruszyć?
Ogólnopolskie zapisy na EDK ruszyły 1 marca za pośrednictwem strony www.edk.org.pl. W tym momencie zapisanych jest już 30 tys. uczestników, czyli prawie tyle samo, ile pojawiło się na ekstremalnych trasach w ubiegłym roku. Do startu EDK pozostały jeszcze jednak dwa tygodnie. Dostępne są już 443 trasy w 248 rejonach w Polsce i za granicą. Szacuje się, że w tegorocznej EDK weźmie udział 60-80 tys. osób.
Rozważania „Drogi Przełomu”
W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Teksty zostały napisane przez członków duszpasterstwa Wspólnoty Indywidualności Otwartych, prowadzonego przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka – twórcę SZLACHETNEJ PACZKI. Wśród autorów rozważań są m.in. lekarze, informatycy, pracownik fabryki oraz managerowie IT. To osoby świeckie, które abstrakcyjne prawdy zmieniły na własne doświadczenia duchowe. Rozważania nie są więc po prostu napisane, ale przede wszystkim dobrze przeżyte. Każdy uczestnik może pobrać je ze strony www.edk.org.pl w formie mp3 lub otrzymać od Lidera Rejonu w formie książeczki.
– Myśl przewodnia „Drogi przełomu” nie została wybrana przypadkowo. Coraz więcej osób dzieli się swoim doświadczeniem fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrosła w czasie nocnej wędrówki. Nie dziwię się temu. Tak działa EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier: to prowadzi do istotnego momentu i spotkania z Bogiem – wyjaśnia ks. Stryczek.
Relacje uczestników
– Na początku jest normalnie, po prostu idę, co jakiś czas stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki – opowiada o swoich doświadczeniach jeden z uczestników EDK. – Ale w pewnym momencie zaczyna się zmaganie z samym sobą. To może być 10, 18 albo 30 kilometr, ale tak zostanie do samego końca – wyjaśnia.
Zmęczenia doświadcza się różnie – przekonują uczestnicy. Bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy. Ze zmęczenia plącze się język. Boli każdy krok. – Paradoksalnie, właśnie wtedy, gdy nie mam już sił i chęci, zaczyna się prawdziwe ćwiczenie duchowe. Takie zmaganie pomaga otworzyć się na medytację i modlitwę. Bo właśnie o to chodzi w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ. Celem jest spotkanie z Bogiem – podsumowuje uczestnik EDK.
Jedna drużyna
Ks. Jacek Stryczek podkreśla, że uczestnicy EDK to często te same osoby, które tworzą SZLACHETNĄ PACZKĘ. Oba projekty łączą ludzi z wartościami, którzy chcą zmieniać świat. – To ten sam typ idealistów, którzy lubią wyzwania i chcą żyć ekstremalnie – wyjaśnia. – Nie myślą tylko o sobie, ale też o innych. To niesamowite, że jest nas tak dużo. I mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej – podsumowuje ks. Stryczek.
Podejmij wyzwanie
Większość EDK wyrusza 7 kwietnia, ale w niektórych miejscach wędrówki będą się odbywać tydzień wcześniej, czyli 31 marca. Osoby, które chcą wziąć udział w EDK, mogą już teraz zgłaszać się przez stronę www.edk.org.pl. Na większość tras można zapisywać się praktycznie do ostatniej chwili. Niektóre mają jednak ograniczoną liczbę miejsc, więc nie warto zwlekać!

Sentiment rank: -1.7