Домой Polish — mix Jasna Góra: uroczystości ku czci NMP Królowej Polski

Jasna Góra: uroczystości ku czci NMP Królowej Polski

257
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Na Jasnej Górze odbędą się dziś uroczystości ku czci Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, głównej patronki naszego kraju. Transmisję z Mszy św. o godz. 11.00 przeprowadzą i Telewizja Trwam.
Na Jasnej Górze odbędą się dziś uroczystości ku czci Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, głównej patronki naszego kraju. Transmisję z Mszy św. o godz. 11.00 przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.
Eucharystia sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi również homilię.
Podczas Mszy św. odnowiony zostanie Milenijny Akt Oddania Matce Bożej. Tegoroczne uroczystości w sposób szczególny wpisują się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Już wczoraj w jasnogórskim arsenale została otwarta specjalna wystawa „Tu zawsze byliśmy wolni. Jasnej Góry droga do Niepodległości 1882-1918”.
O. Marian Waligóra OSPPE, przeor Jasnej Góry, w wywiadzie dla Biura Prasowego Jasnej Góry podkreślił, że ekspozycja przypomina wkład sanktuarium w wydarzenia związane z walką o wolność naszej Ojczyzny.
Wśród eksponatów znajdujących się na jasnogórskiej wystawie są m.in. fotogramy z jasnogórskiego archiwum, biżuteria patriotyczna, ryngrafy, a także pamiątki po zesłańcach Sybiru i więźniach niemieckich obozów koncentracyjnych.
RIRM

Continue reading...